Cam ve Isıcam Bölümü
 

 

   ısıcam üretim hattından bir görünüş        Şirketimiz; ticari kazançtan ziyade, ülke ve bölge menfaatleri düşünülerek; istihdam, sanayicilik ve yerli sermayenin gücünü ispat etme azmi ile 1994 yılında, 1.000.000 $ dolar yatırım ve kapital ile 20.000 m2 arazi, 2.000 m2 kapalı sahada ticari hayatına başladı. 25 kişinin istihdam edildiği şirketimiz; faaliyetinde kullandığı teçhizatı titizlikle seçip, makinalarını İtalyan  Otem ve Malnati firmalarından ithal ederek imalat hızı ve kalitesinde elektronik teknolojisinin sınırlarını zorlamıştır.

 

 
     Tam otomatik (bilgisayarlı) CNS (3210*6000 mm) Jumbo cam kesim ve otomasyon üretim hattı ile günlük 500 m2 cam işleme kapasitesine sahiptir. 3 adet tonajlı cam taşıma aracı ile yurt içinde ülkenin her iline cam servisi yaptığı gibi yurt dışında da Rusya, Almanya, K.Kıbrıs ve Kosava gibi ülkelere ihracatımız olmaktadır. Hammaddeyi bayilik sözleşmesi ile Şişecam’ dan temin eden şirketimiz Isıcam imalatında float kalite Jumbo cam kullanmaktadır. Hizmet ve kalitenin adresi olmak daima ticari menfaatlerimizden önde olacaktır.    butil çekme
       CAMIN TARİHÇESİ VE İMALATI
tiyakol çekme      Cam; tabiatta “Obsidiyen” adı ile var olan bir madde olup M.Ö. 3000 yılında varlığı keşfedilmiştir. M.S. 100 yıllarında ilk defa pencere camı olarak Roma’ da kullanılmışsada; bugün bilinen kimyasal yapısındaki cam mamuller, 18. yüzyıl Osmanlı döneminde Çubuklu ve Beykoz da kurulan imalat hanelerle hayatımıza girmiştir. Şişecam bünyesinde  1935’ te Paşabahçe cam eşyaları ve 1960’ ta Çayırova düzcam fabrikalarının kurulmasıyla kullanım amacı ve nitelikleri bugünki halini almıştır.
     ISICAM NEDİR VE İMALATI
     Isıcam ismi; yalıtımlı camı tanımlayan Şişecam’ ın patentli markası olup bina, makine, personel ve hammadde kalitesinin üretilen mamule yansımasını temsil eder. Diğer anlamda Isıcam; belirli bir teknik ile iki cam arasında durgun hava boşluğu oluşturularak cam bazında ısı yalıtımının sağlandığı yapı elemanıdır. Isıcam’ ın imali için fabrikamızda 321*600 cm ebadındaki Jumbo plakadan camlar istenen ölçüye kesilir, üç defa deminarilize su ile yıkandıktan sonra iki cam arasına ; (iki uzun kenarına nem alıcı doldurulmuş) butilli alüminyum çerçeve yerleştirilerek preslenir. Çevresi tiyakol ile yalıtıldıktan yaklaşık 6 saat sonra kullanıma hazır hale gelir. Bu ürün değişik şekil, ölçü, kalınlık, renk, desen ve niteliklerde üretilebilmektedir. 
     UYGULAMA VE GARANTİ
     İtina ile üretip kullanıma sunduğumuz mamulleri; yetkili satıcılarımız olan PVC doğrama üreticileri ve camcılarımız tekniğine uygun olarak yerine montaj etmekte, lüzumu görülen hallerde ise şirketimiz; yetkili satıcılarımız ile nihai tüketici arasında sponsorluk görevi üstlenip, teorik bilgi ve yetişmiş montaj personeli desteği vermektedir.Uygulama türlerinin başında TSE belgeli ISICAM patentli 10 yıl garantili Isıcam türleri, cam kapı uygulamaları, giydirme cephe cam işleri, Isıcam ve çıta arası dekoratif işlemeler, rodaj, bizote, kanal açma, seramik ve ayna dekorasyon işleri ile yapısal müteahhitlik hizmetleri gelmektedir. Hizmet ve kalite bizden, değer ve yargı sizden.